כיצד מנוצל תקציב המודעות בפייסבוק

בפוסט בבלוג המפתחים מסבירים פייסבוק את אחד מהאלגוריתמים שמשפיעים כיצד תקציבי מודעות מנוצלים

על פי הפוסט, אחד מהמונחים שחשוב להכיר נקרא פייסינג (Pacing). לצערי אין לי תרגום מדויק לתת למונח כך שאשתמש בו כלשונו כדי להסביר.

אז פייסינג הוא האלגוריתם שמחליט כיצד תקציב ינוצל ביחס לזמן שניתן לתקציב. פייסבוק נותנים במקרה הזה אנלוגיה לאתלט שרץ במירוץ: ספרינט מוקדם מדי והאתלט מסתכן בהתעייפות מהירה מדי לפני קו הסיום, ספרינט מאוחר מדי והאתלט לא יצליח להגיע בתוצאה טובה. פייסינג מבטיח תחרות אחידה לכל אורך היום בין כל המפרסמים והקצאה אוטומטית של תקציבים בין המודעות. פייסינג הוא חלק חשוב באופטימיזציה שמבטיח שהחזר על השקעה (ROI) יהיה מקסימלי למפרסם.

אז כיצד זה עובד

בהמשך הפוסט פייסבוק מסבירים טכנית כיצד האלגוריתם עובד לפי דוגמה של קמפיין ספציפי ומציגים בשלושה גרפים שונים מה ההבדל בין "ביד" גבוהה מדי לנמוך מדי (שניהם ללא פייסינג) וכיצד יתנהג הקמפיין כאשר הפייסינג נכנס לפעולה. פייסבוק מסבירים שבביד גבוה מדי המפרסם אמנם יקבל הרבה הקלקות אך זה פשוט יעלה לו יותר כסף. מפרסם שייתן ביד נמוך מדי לא יגיע לגולשים שההקלקה שלהם תעלה יותר. לעומת זאת עם הפייסינג, בדיוק כמו עם האתלט, מתבצעת חלוקה שווה לאורך היום של התקציב על מנת לקבל מקסימום מההקלקות (לא בהכרח את כולן) במחיר הממוצע הטוב ביותר (לא בהכרח המחיר הנמוך ביותר).

חלוקת תקציב בקמפיינים

הסבר נוסחה

על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור המפרסם אלגוריתם הפייסינג מנסה להגיע לביד האופטימלי באמצעות למידה של תחרות על קהל המטרה. פייסבוק מציגים נוסחה פשוטה כיצד האלגוריתם עובד:

הורד (5)

לקבוע את ערך הביד האופטימלי זה בעצם החלק הארי באלגוריתם הפייסינג. 

החשיבות של הפייסינג

הפייסיניג ממקסם את את הרווח של המפרסם בכל תקציב נתון. זה מאפשר למפרסם להיות כנה, בשילוב עם שיטת המכרז ויקרי-קלארק-גרובס (VCG) אין סיבה לשקר אודות הערך ואין צורך לחשוב מה צריך להיות הביד המקסימלי.

אני מציע מאוד לקרוא בהרחבה את הפוסט המלא ולהבין כיצד המערכת עובדת. בהמשך הפוסט פייסבוק עונים גם לשאלות חשובות אודות תקצוב ופעילות המערכת

מניח שבעתיד פייסבוק יוציאו עוד הסברים אודות שיטת העבודה של מערכת הפרסום.

מקור: בלוג המתכנתים

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: