פייסבוק מאפשרים מדידה חוצת-פלטפורמות בכלי האנליטיקס שלהם, כולל אירועים מאתרי ווב

בהודעה שהתפרסמה ביום רביעי האחרון, הודיעו בפייסבוק על הוספת מדדים חוצי פלטפורמות (Cross-Platform) לכלי האנליטיקס שלהם.

כלי האלניטיקס של פייסבוק קיים כשנה וחצי ומטרתו העיקרית היא לעזור למפתחים/מפרסמים להגדיל את קהל המשתמשים באפליקציה שלהם.

מאחר שאפליקציה במרבית המקרים אינה הנכס היחיד שיש למפתח/מפרסם, עלה קושי כתוצאה מחוסר האפשרות לראות במקום אחד הן את התנהגות המשתמשים באפליקציה והן באתר של המפתח/מפרסם.

זו אחת הסיבות שפייסבוק החליטו להוסיף, בין היתר, את האפשרות לראות מדדים חוצי-פלטפורמות במסך תצוגה אחד.

במילים אחרות, מפתח/מפרסם יכול לראות מדדים על מה שקורה אצלו באפליקציית האנדרואיד, iOS ובאתר שלו – במקום אחד.

בתמונה שלפניכם ניתן לראות דוגמה למדד (Event) שנקרא "רכישות", המאפשר לראות כמה רכישות היו על פני X זמן הן באנדרואיד, הן ב iOS והן באתר:

14518907_296206927430611_4871803561589080064_n

 

למעשה, פייסבוק נכנסים כאן לטריטוריה בה עד היום שלטה בעיקר מערכת אחת – גוגל אנליטיקס. בעזרת הוספת אפשרות זו, מפתחים/מפרסמים יעדיפו להסתמך על התצוגה של פייסבוק מסיבה פשוטה: פייסבוק מודדים תוצאות על סמך אנשים ולא על סמך "עוגיות" (Cookies).

פייסבוק מאפשרים למפתחים/מפרסמי לראות תמונה אחת שלמה של מה שהצרכן/משתמש שלהם עובר, וכיצד הוא מתנהג באפליקציה, באתר ובאתר המובייל שלהם.

חוץ מהאפשרות לראות מדדים חוצי-פלטפורמות, ישנן מספר תוספות נוספות:

  • מאפייני משתמש (User Properties) – מאפשר להוסיף מידע מאונליין ואופליין על הלקוחות
  • נתוני שיתוף (Sharing Insights) – מאפשר לחזות האם תוכן עומד להפוך לויראלי

מדידת ווב ומדדים חוצי-פלטפורמות (בטא): כל המידע האנליטי שלכם במקום אחד

כאמור, פייסבוק מסבירים כי מטרת המהלך היא להקל על מפתחים/מפרסמים לראות מדדים חוצי-פלטפורמות עבור האתרים והאפליקציות שלהם. מעתה, הקוד ששימש מפתחים רבים להוספת "לוגאין", שיתופים ועוד פיצ'רים של פייסבוק לאתרים, יתמוך גם באירועים לאפליקציות של פייסבוק (Facebook App Events). האירועים הללו זהים לאלו שמשתמשים בהם באפליקציות נייטיב, דבר המאפשר חוויית מדידה אחידה וחוצת-פלטפורמות.

בנוסף, מיליוני האתרים שכבר הטמיעו את הפיקסל של פייסבוק המאפשר להם למדוד את אפקטיביות הקמפיינים הממומנים שלהם, יוכלו אוטומטית לקבל מידע בכלי האנליטיקס לאפליקציות ללא הצורך לשנות את הקוד הקיים. כל מה שצריך לעשות זה לבקר בממשק האנליטיקס ולבחור את הפיקסל שלכם. כרגע יהיה ניתן לראות מידע רק מהזמן הנוכחי כאשר פייסבוק כן עובדים על האפשרות לראות את כל המידע ההיסטורי של האתר מהרגע שהוטמע הפיקסל.

עסקים שרוצים לשלב את הפיקסל שלהם עם מידע מהאפליקציה על מנת לראות מדדים חוצי-פלטפורמות יכולים להשתמש בקבוצות מקור אירוע (event source group) אשר פייסבוק משיקים בימים אלו. קבוצת מקור אירוע מאפשרת למשוך ביחד מידע ממקורות שונים, כמו הפיקסל של פייסבוק ואחת או יותר אפליקציות מובייל. זה מאפשר לראות בצורה אחידה את הפעילות של הלקוחות שלכם בכל אחד מהמקורות, הכל במקום אחד. למידע נוסף, גשו למדריך "שימוש בפיקסל וקבוצות מקור אירוע באנליטיקס לאפליקציות".

מאפייני משתמש (בטא): המידע של הלקוחות שלכם, הדמוגרפיה של פייסבוק

פייסבוק מוסיפים פיצ'ר חדש שנקרא "מאפייני משתמש" המאפשר לחבר מידע אונליין ואופליין על לקוחות, כולל מידע ממערכות CRM ומערכות אפיון משתמשים מאפליקציות. הדבר יאפשר לסנן דו"חות על סמך נתונים סגמנטליים החשובים לכם. לדוגמה, ברגע שתחברו את המידע מה-CRM שלכם, תוכלו לסנן את פעילות לקוחותיכם בהתבסס על מאפיינים של אנשים שיש להם סטטוס מסוים במערכת שלכם, דוגמת אנשים שנמצאים ב"מעגל הזהב" של תכנית הנאמנות שלכם או אנשים שהגיעו מרשתות פרסום שונות. זה יעזור לכם להבין את הערך (LTV) של אסטרטגיית רכישת לקוחותיכם.
לחצו כאן למידע נוסף.

נתוני שיתופים: דרך חדשה למדוד את ויראליות התוכן שלכם

בנוסף ליכולת להבין טוב יותר את פעילות באתר ובאפליקציה שלכם, פייסבוק עדכנו את הלשונית "נתוני שיתוף" בכלי האנליטיקס שלהם. עד היום נתוני שיתוף אפשרו לראות טרנדים דמוגרפיים אודות הדרך שבה התוכן מהאתר שלכם שותף בפייסבוק, אך מעתה התווסף מדד חדש הנקרא מדד ויראליות: התדירות בה קישור מהאתר שלכם משותף בפייסבוק.

הדבר מאפשר לראות מתי תוכן הופך להיות פופולארי בפיסבוק בהתבסס על כל הקישורים ששותפו ב-10 השעות האחרונות ואיזה קישורים שותפו הכי הרבה ב-5 השעות האחרונות. תוכלו להשתמש במידע זה ליצור אסטרטגיית תוכן שתהפוך את האתר שלכם לפופולרי אף יותר, או ליצור תוכן דומה בעתיד.

בנוסף, תוכלו מעתה ליצור קהל מותאם אישית מאנשים ששיתפו תוכן ספציפי מהאתר שלכם. פשוט לחצו על "צור קהל מותאם אישית" בנתוני השיתוף.

14504635_1089301751118718_6156977438636113920_n

מקור: פייסבוק

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: