פייסבוק מציגים: סט מודעות. מדריך לשינויים

בנובמבר הודיעו פייסבוק על הוספת מושג חדש למערכת הפרסום: סט מודעות. בתחילת חודש מרץ פייסבוק התחילו עם השקת המונח לכל החשבונות ועתה נעבור ונראה מה השתנה

אדס מנג’ר

יש כמה דברים שהשתנו בעקבות הוספת השלב החדש במערכת המודעות ונעבור על כולם.

לשונית אחת לכל הקמפיינים, סט מודעות ומודעות – עד כה, בבר הניווט השמאלי באדס מנג’ר הייתה לשונית שנקראת “קמפיינים” ולשונית שנקראת “כל המודעות”. מעתה יש לשונית אחת שנקראת “קמפיינים”:

סט מודעות

בלשונית עצמה ניתן לבחור לראות את כל הקמפיינים, סט מודעות או מודעות:

סט מודעות

ליד השם של הקמפיין התווסף כפתור המאפשר לבחור להפעיל או לעצור את הקמפיין. אותו כפתור בדיוק מופיע גם בסט מודעות וגם לכל מודעה בנפרד ומאפשר להחליט לעצור או להפעיל סט מודעות ספציפי ו/או מודעה ספציפי. זכרו, היות וכעת יש קמפיין שמכיל סטים של מודעות שמכילים מודעות, לעצור את הקמפיין עוצר את כל השרשרת בזמן שלעצור סט מודעות אחד עוצר רק את המודעות שתחתיו אך סט המודעות השני, תחת אותו הקמפיין, ממשיך לפעול עם המודעות שאיתו. באותה מידה ניתן להחליט לעצור מודעה אחת מתוך שתיים תחת סט מודעות אחד. יעיל מאוד.

סט מודעות

שימו לב שמתחת למודעות נוספה המילה “קריאייטיב”. לחיצה על הכפתור תציג את המודעה בלי להעביר אותנו ללוח השליטה של המודעה

סט מודעות

עוד מושג שאמנם היה קיים אך השתנה בתפקיד שלו הוא “סך הוצאה” (Total Spent). עד כה עמודה זו הייתה מציגה את סך ההוצאה לקמפיין. מעתה עמודה זו תציג את סך ההוצאה לקמפיין אך אותה עמודה קיימת גם לכל סט מודעות. כלומר, העמודה בקמפיינים מציגה שילוב הוצאה של סטים של מודעות

סט מודעות

כל תהליך יצירת המודעות נותר זהה פרט לסיום: בחלקו האחרון של התהליך התווספה האפשרות לתת שם לסט מודעות. שימו לב ששם הקמפיין הוא קבוע ונקבע לפי העמוד/אפליקציה שמקדמים והמטרה. התקציב הוא לסט מודעות, לא לקמפיין כמו בעבר

סט מודעות

כאשר נכנסים ללוח השליטה והנתונים של הקמפיין/סט מודעות/מודעות ניתן לראות מספר שינויים נוספים:

החלק העליון מציג את המקום בו אנחנו נמצאים (בדוגמה: סט מודעות בתוך קמפיין מסוים):

סט מודעות

כמו כן, כאשר נכנסים ללוח השליטה ברמת הקמפיין ניתן לראות את כל הסטים של המודעות שנפתחו תחת אותו קמפיין ואת השם שלהם (בדוגמה יש כרגע סט אחד):

סט מודעות

פאור אדיטור

בפאור אדיטור התהליך שונה בכמה מקומות. קודם כל נוספה הלשונית של “סט מודעות” בחלקו העליון של הפאור אדיטור:

סט מודעות

כמו ברמת הקמפיינים, מעתה ניתן לראות גם את כל הסטים של המודעות לפי המצב שלהם (פעילים, מושהים, הסתיימו וכו’)

סט מודעות פאור אדיטור

השינוי בפאור אדיטור מתחיל כבר בתהליך יצירת הקמפיין. כאשר לוחצים על יצירת קמפיין פייסבוק מציגים חלונית בה הם מבקשים שניתן שם לקמפיין, נבחר שיטת תשלום (קבוע או מכרז) ומבקשים מטרה לדעת את מטרת הקמפיין (שימו לב שהמטרות App Installs ו App Engagement התפצלו למובייל ודסקטופ)

סט מודעות פאור אדיטור

עדיין בלשונית של הקמפיינים ניתן לראות שפייסבוק מציגים את מטרת הקמפיין ומציינים שפייסבוק יבצעו אופטימיזציה למודעות על מנת להשיג לייקים. כברירת מחדל הדיווח ברמת הקמפיין יהיה של המטרה, במקרה הזה לייקים, ודיווח על שאר הפעולות יתבצע ברמת הסט מודעות והמודעות

סט מודעות פאור אדיטור

שימו לב שליד המטרה של הקמפייה (Page Likes) יש חץ שלכאורה ברור שניתן להחליף את מטרת הקמפיין. אז זהו, במידה וכבר יצרתם מודעות תחת הקמפיין, לא תוכלו לשנות את המטרה של הקמפיין:

סט מודעות פאור אדיטור

לאחר יצירת הקמפיין סט המודעות מקבל את הגדרת התקציב והזמן ולאחר מכן בוחרים מודעות

הבדל אחד מהשיטה הקודמת היא שהיות והמטרה נבחרה ברמת הקמפיין, המטרה למודעות כבר קבועה (בשיטה הישנה המטרה הייתה נבחרת לכל מודעה בנפרד)

סט מודעות פאור אדיטור

בינתיים אלו כל השינויים ששמתי לב אליהם. במידה ושמתם לב לעוד שינויים תשלחו לי ואעדכן במאמר

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: