מושג חדש במערכת הפרסום של פייסבוק – סט מודעות

תרשים הזרימה של קמפיין מודעות פייסבוק הוא יחסית פשוט: מעלים מודעה במסגרת קמפיין. תחת אותו קמפיין ניתן לפתוח עוד מודעות אשר כולן נמצאות במסגרת הקמפיין על מנת לבצע A/B טסטינג. התקציב של הקמפיין מתחלק בין המודעות (לא שווה בשווה) והמודעות חייבות לפנות לאותו קהל בדיוק.

הבעיה מתחילה כאשר רוצים להעלות עוד מודעה אבל כזו שפונה לקהל אחר. אז צריך לעשות הכל מחדש: מודעה חדשה תחת מסגרת קמפיין חדש עם תקציב חדש. הנקודה הזו לא מובנת להרבה מפרסמים, קטנים בעיקר, ומקשה על ניהול תקציב מסודר.

דוגמה לניהול תקציב עם חלוקה לקמפיינים לפי הסדר הקיים בפייסבוק:

מבנה קמפיין מודעות בפייסבוק

מה שיפה בפייסבוק זה שהם אף פעם לא נחים. פייסבוק תמיד משנים ואחד העדכונים האחרונים שהם עשו למערכת הפרסום, פרסום מבוסס מטרות, היה שינוי שהקל במידה משמעותית על המפרסמים הקטנים והבינוניים בעיקר.

והנה פייסבוק עושים זאת שוב: פייסבוק הודיעו בבלוג המפתחים כי במרץ 2014 יתבצע שינוי מבני משמעותי למערכת המודעות. השינוי יאפשר לכלל המפרסמים, קטנים כגדולים, לעבוד בצורה מסודרת יותר ומובנת יותר מבחינת חלוקת תקציבים בהתאם למטרות.

חלוקה הגיונית של תקציב ותרשים זרימה ברור יותר: סט מודעות – Ad Set

עד כה היו שני מושגים במערכת המודעות: Ad ו Campaign. עכשיו פייסבוק מכניסים מושג ביניים שנקרא Ad Set.

כפי שראינו בתרשים הנ"ל, מערכת המודעות של פייסבוק התחלקה למודעות שנפתחו תחת קמפיינים. זה נעשה כאשר היה צריך לכוון מודעות לקהלים שונים ולבדוק את יעילותם. מה שזה בעיקר גרם זה הרבה בלאגן כאשר לכל לקוח יש מינימום שני קמפיינים לכל מטרה. המושג החדש, Ad Set, בא להכניס סדר בבלאגן.

מעתה, או ליתר דיוק ממרץ 2014, יוכלו מפרסמים בפייסבוק להעלות קמפיין למטרה מסוימת, לפתוח תחתיו "סט מודעות" ותחת הסט הזה לפתוח מודעות לקהלים שונים. בצורה הזו הכל נעשה תחת מסגרת קמפיין אחד וחלוקת התקציב נעשית בצורה מסודרת וברורה יותר.

דוגמה לחלוקה החדשה לפי סט מודעות:סט מודעות

המושג "סט מודעות" בעצם מחליף את מה שהיו עד כה הקמפיינים והקמפיין בעצם נהיה מסגרת אחת שבתוכה מתבצעת חלוקה לפי קהלים. שימו לב שתחת קמפיין הגג צריכות להיות מודעות לאותה מטרה (וזה הגיוני). במילים אחרות המפרסם יבחר מטרה לקמפיין ותחתיו ייפתח סטים של מודעות לקהלים שונים. כל סט מודעות יקבל תקציב וזמן משלו. הרבה יותר סדר, הרבה יותר היגיון ומבט ברור יותר על חלוקת התקציב.

חשוב לדעת שברביעי למרץ השינוי הזה יכנס לתוקפו אצל כולם. כל הקמפיינים שהיו יהפכו אוטומטית לצורה החדשה.

מקור: בלוג החדשות של פייסבוק

מה דעתכם על השינוי?

הנאמנות מתה; יחי ההרגל

המושג נאמנות צרכנית הוא מהקלישאות הנפוצות ביותר בעולם העסקים. בין אם מדובר בחברות שמנסות לייצר לקוחות נאמנים לעסק או למוצר שלהן, ובין אם מדובר בפתרונות

יאן יאנקו על רקע חלק

אז…איך מותגים צומחים?

סיכום קצר של אחד הספרים החשובים ביותר בעולם השיווק ובניית המותגים – "איך מותגים צומחים?" של הפרופסור לשיווק ביירון שארפ

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: