האם בקרוב נראה פרופילים עסקיים באינסטגרם?

בשבועות האחרונים הרשת גועשת בעקבות ההודעה של אינסטגרם על מעבר מפיד כרונולוגי לפיד אלגוריתמי. כזה שמסדר את התוכן שלכם לפי אלגוריתם שלוקח בחשבון אינטראקציה שלכם עם תוכן ולא מתי התוכן עלה.

אבל מתברר שזה לא הדבר היחיד שאינסטגרם עומדים להעתיק מהאחות הגדולה פייסבוק. לאתר re/code נודע כי אינסטגרם מתכננים להשיק עוד מספר פיצ’רים שיהיו דומים לפיצ’רים בפייסבוק עם מטרה אחת: לאפשר לעסקים להבין את ההשפעה העסקית של הפעילות שלהם.

הנה רשימה חלקית של הפיצ’רים שאינסטגרם עובדים להטמיע, כך לפי דובר מאינסטגרם: פרופילים עסקיים (עד היום אין הבדל בין פרופיל אישי לעסקי באינסטגרם); יותר מידע סטטיסטי על הפוסטים שעסקים מעלים, גם אם הפוסטים לא קודמו; והיכולת לרכוש מודעות אינסטגרם ישירות מאפליקציית אינסטגרם. השערה שלי שהדבר יהיה דומה ל”בוסט פוסט” המפורסם שקיים למנהלי עמודים עסקיים בפייסבוק.

אז נכון שאינסטגרם שועטים קדימה וכבר יש מעל ל-200 אלף מפרסמים שמפרסמים באינסטגרם, אבל אני מניח שפייסבוק הבינו שייתכן ויש עסקים שירצו לעבוד רק דרך אינסטגרם בלי הצורך לפתוח עמוד עסקי בפייסבוק. מעבר לכך, מידע סטטיסטי זה דבר שמאוד חסר למפרסמים באינסטגרם ונכון לעכשיו מאוד קשה להבין את רמת ההשפעה של הפעילות באפליקציה (על אף שלא מעט מפרסמים מדווחים שהם מרגישים השפעה חיובית מאוד).

אחד הדברים העיקריים שהרבה מפרסמים מחכים לו, גם בפייסבוק, זו הטמעה של כפתור “לקנייה”. בפייסבוק הדבר נמצא בבטא אך לא נראה שמשהו יקרה עם זה בקרוב. מה שכן, אינסטגרם הרבה יותר מתאימה להטמעה של הכפתור ולשימוש בו. כמו כן אי היכולת להוסיף קישור קליקבילי לפוסטים עדיין תמוהה במקצת.

כך או אחרת, פרופילים עסקיים באינסטגרם עם נתונים סטטיסטיים על הפרופיל יהיו מקפצה משמעותית לפלטפורמה ולעסקים שפועלים ויפעלו בה.

מקור: re/code

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: