יום שישי השחור בסימן מובייל ופייסבוק

ביום שבת ב 30 לנובמבר פרסמה חברת IBM מחקר גדול על הפעילות הדיגיטלית  ב”יום שישי השחור” (Black Friday) שהיה רק יום אחד לפני ב 29 לנובמבר. המחקר בוצע על 800 אתרי קמעונאות בארה”ב ומבוסס על מיליוני עסקאות וטרבייטים של נתונים.

הממצאים מדהימים בכל קנה מידה והנה הם לפניכם כפי שהם מובאים במחקר:

שיא חדש במכירות מקוונות: מכירות בחג ההודיה גדלו ב 19.7 אחוזים מהשנה אשתקד וביום שישי השחור ב 19 אחוזים. ממוצע הרכישה ביום שישי השחור עמד על 135.27$, עלייה של 2.2 אחוזים לעומת השנה הקודמת.

זינוק ברכישות דרך מכשירים סלולריים: תנועה ממכשירים סלולריים גדלה ל 39.7 אחוזים מכלל התנועה המקוונת, גדילה של 34 אחוזים מיום שישי השחור בשנה הקודמת. רכישות דרך מכשירים סלולריים היוו 21.8 אחוזים מכלל הרכישות המקוונות, זינוק של כמעט 43 אחוזים מהשנה הקודמת.

גולשים בסמארטפונים, רוכשים מטאבלטים: סמארטפונים היוו 24.9 אחוזים מכלל הגלישה המקוונת ביום שישי השחור לעומת 14.2 אחוזים מטאבלטים, מה שמצביע על העדפה לגלישה מסמארטפונים. רכישות דרך טאבלטים היוו 14.7 אחוזים מכלל הרכישות המקוונות, כפול מהסמארטפונים, שהיוו 7.2 אחוזים מכלל הרכישות המקוונות. בממוצע, משתמש בטאבלט רכש ב 132.75$ בהזמנה לעומת 115.63$ ממוצע לרכישה דרך סמארטפון, הבדל של 15 אחוזים.

iOS לעומת אנדרואיד: בממוצע, משתמשי iOS הוציאו 127.92$ בהזמנה ביום שישי השחור לעומת 105.20$ אצל משתמשי אנדרואיד. תנועה של גולשים ממערכת iOS היוותה 28.2 אחוזים מכלל התנועה המקוונת כאשר תנועה מאנדרואיד היוותה 11.4 אחוזים. רכישות שהגיעו דרך iOS היוו 18.1 אחוזים מכלל הרכישות המקוונות לעומת 3.5 אחוזים מאנדרואיד.

ולחלק המעניין באמת:

ההשפעה החברתית – פייסבוק מול פינטרסט: בממוצע, רוכשים מקוונים שהגיעו דרך פינטרסט ביום שישי השחור הוציאו 77 אחוזים יותר להזמנה מאשר רוכשים שהגיעו דרך פייסבוק. הזמנה ממוצעת מהפנייה מפייסבוק עמדה על 52.30$ לעומת הזמנה ממוצעת של 92.51$ מהפנייה מפינטרסט. אבל, הפניות מפייסבוק המירו פי ארבע יותר מהפניות מפינטרסט.

יש עוד נתונים מעניינים במחקר שאני אישית ממליץ ללמוד ואני מאמין שבימים הקרובים נראה עוד מחקרים.

יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם משתי עובדות ברורות לעין: מובייל ופייסבוק. שילוב של השניים יכול להביא לתוצאות מדהימות מבחינת כמויות והמרות.

תלמדו לשלב בין תוכן בפייסבוק, הצגתו וקידום שלו במובייל וכמובן התאמתם של האתרים שלכם למובייל.

 

ייעוץ אסטרטגי לשיווק בעידן הדיגיטלי

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך:

הדרכות על פרסום ממומן בפייסבוק

מלאו את הפרטים הבאים ואחזור אליכם בתוך 48 שעות להמשך התהליך: